TEL. 888 088 888
888 088 888
87 610 88 88
19-300 Ełk
ul. Wojska Polskiego 43 lok.3
(naprzeciwko Rolnika)
zobacz na mapie
Siedlisko z dużym potencjałem. Atrakcyjny teren.
Nr. oferty: 884
Nr. oferty: 884 Dzielnica: Plewki Województwo: warmińsko-mazurskie Powierzchnia działki: 170000.00m2 Powiat: olecki Typ działki: siedlisko Miasto: Plewki Kształt: Prostokąt

Opis oferty

Oferujemy na sprzedaż atrakcyjną nieruchomość, siedlisko z dużym potencjałem.
 
Dwie działki stanowiące integralną całość o łącznej  powierzchni 17,01 ha położone w niezwykle malowniczym, pagórkowatym i częściowo zalesionym terenie „garbatych Mazur” nad rzeczką Jaworką (dopływem Rospudy). Możliwość odbudowania młyna wodnego i wykorzystywania jako małej elektrowni wodnej.
 
Nieruchomość gruntowa o powierzchni 17,01ha (siedemnaście hektarów i sto metrów kwadratowych) położona w miejscowości Plewki (województwo warmińsko-mazurskie, powiat olecki, gmina Olecko) - na dołączonej mapie– niebieska linia to orientacyjny obszar obu działek, czerwona linia to koryto rzeczki.

Dwie z czterech działek stanowiących Siedlisko „Jaworek” – dobro młyńskie założone w 1562 roku.
·        Działki rozciągają się wzdłuż obu brzegów rzeczki, po stronie zachodniej tworząc dużą, porośniętą trawą równinę, przechodzącą wąwozem w las a od strony wschodniej formując porośnięte drzewami i krzewami wzgórze. Niezwykły urok nadaje zróżnicowanie wysokości terenu, które dochodzi do kilkunastu metrów na granicy lasu.
·        Na łące niedaleko ruin młyna biją źródła – teren został zmeliorowany a w miejscu wybijania wody stworzono mały staw, który ofaszynowanym strumykiem odprowadza wodę do młynówki, a ta z kolei uchodzi do Jaworki.
·        Decyzja o warunkach zabudowy z 2011 roku ustaliła odbudowę młyna wodnego w miejscu istniejących ruin. Dokonano ekspertyzy dotyczącej możliwości wykorzystania 4m różnicy poziomów wody uzyskanej po przywróceniu istniejącego przed laty spiętrzenia dla celów wybudowania małej elektrowni wodnej (MEW), która w zamierzeniu ma nawiązywać stylistyką do starego młyna wodnego. Na podstawie pomiarów, moc MEW określono na 12 kW, a jej funkcjonowanie oparto na śrubie Archimedesa. Kompletowanie pozwoleń i niezbędnej dokumentacji jest w toku.
·        Prąd doprowadzony jest do działki sąsiadującej
·        Działka jest w znacznej części odgrodzona od drogi murkiem wykonanym z kamienia naturalnego, który formuje dwie bramy – pierwszą prowadzącą do głównej części działki i drugą, prowadzącą do placu pomiędzy Jaworką a Młynówką. Murek harmonijnie przechodzi w zrekonstruowaną kamienną piwniczkę.

Pomożemy w uzyskaniu zgody ANR na zakup powyższej nieruchomośći. 

Cena 1.700.000zł do negocjacji. Kupujący nie płaci prowizji! Wynagrodzenie Pośrednika pokrywa Sprzedający.
Polecam i serdecznie zapraszam do obejrzenia nieruchomości!


Numer licencji pośrednika odpowiedzialnego zawodowo za wykonanie umowy pośrednictwa: 15295

Dodatkowe informacje

Kontakt z agentem

Zespół
Marcin Brochacki
Pośrednik w obrocie nieruchomościami

telefon: 888088888
e-mail: marcin@domset.pl

Zapytaj o ofertę

pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe